İnşaat Zemin Kurutma Cihazı

İnşaat Zemin Kurutma Cihazı

İnşaat Zemin Kurutma Cihazı, özellikle eski binaları yenileme çalışmalarında sıklıkla kullanılan ve yapılan çalışmaların en önemli ayağını oluşturan nem makineleridir.

İnşaat zemin kurutma makinası binaların yenileme çalışmaları sırasında uygulanan betonun olması gerekenden daha kısa sürede kurumasını sağlamakla birlikte, bina da oluşacak nem sorununa da engel olmaktadır.

Her ne kadar binaların yapım aşamasında su gereksinimi olsa da binalar oluştuktan su ile karşılaşması çok istenen bir durum değildir.

Bu yüzden binaların hem yalıtım sal olarak sağlam malzeme ile kaplanması hem de zeminin çok iyi bir şekilde kurutulması gerekmektedir.

Ülkemizde genelde yaz ayların inşaat ve yenileme çalışmalarının artmasının sebebi de aslında binalara yapılan inşaatların kuruması için güneş ışığından daha uzun sürede ve daha yüksek bir ısı ile yararlanma çabalarıdır.

Bu yöntem eski zamanlardan bu yana kullanılan bir yöntem olmakla birlikte aslında çok da sağlıklı bir yöntem değildir.

Güneş ısısı yardımıyla zemin kurutulmaya çalışan binalarda zamanla yer yer çatlaklar meydana gelmektedir. Bunun sebebi ise zeminin yapıldığı alanın tamamının aynı ısı derecesi ile kurutulmamasıdır.

Bir taraf güneşin yaymış olduğu ısıya çok fazla maruz kalırken diğer taraf çok az maruz kalmakta ya da hiç ısıdan faydalanamamaktadır.

Bu dengesiz kuruma olayından sonra binada çatlaklar meydana gelmekte ve bu çatlaklar kapatılmaktadır.

Ancak binanın yapım aşamasından sonra bu çatlaklardan sızan yağmur suları ya da su tesisatının sorunlu olmasından dolayı sızan sular yüzünden bina nemlenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmakta ve yapısı bozulmaya başlamaktadır.

Binaya uygulanan zemin çalışması sonrasında binanın kontrollü ve eşit bir şekilde kurutulması gerekmektedir. Böyle bir kurutmayı yapabilecek tek cihaz ise kurutma cihazıdır.

Firmamız bu tip çalışmalar için inşaat zemin kurutma cihazı kiralama hizmeti vermektedir.

Firmamızdan kiralayabileceğiniz kurutma makineleri sayesinde bu tip kurutma çalışmalarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Firmamızdan kiralayabileceğiniz kurutma makinesini belirlediğiniz tarih aralığında kullanabilir ve dönemsel olarak yapmanız gereken kurutma işlerinizi bu sayede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kurutma makinelerimiz oldukça kolay bir kullanım şekline sahip olup alan büyüklüğü fark etmeksizin hızlı bir şekilde kurutma işlerini gerçekleştirmektedir.

Cihazımız durmadan çalışabilme özelliğine sahip olup bu özelliğini çalıştığı süre boyunca performansını etkilemeksizin göstermektedir.

İnşaat zemin kurutma cihazı aynı zamanda taşınabilir özelliklere sahip olmasıyla da ekstra büyük alanlarda ancak farklı yerlerde meydana gelen nemlenme olaylarına anında müdahale şansı bulunmaktadır.

İnşaat zemin nem kurutma cihazı yüksek üfleme gücüne sahip olduğundan dolayı, kurutma işlemini çok kısa sürede yapabilmekte ve ortamda bulunan nemi anında uzaklaştırabilmektedir.

Cihazımız aynı zamanda yaşam alanı ya da çalışma alanı olarak kullanılmakta olan alanlarda kullanılabilmektedir.

Yaşam ya da çalışma alanınızda nemlenme sorunu ile karşılaştığınızda müdahale etmeniz cihazımız sayesinde çok kolay ve zahmetsizce olmaktadır.

Siz normal hayatınıza ve çalışmalarınıza devam ederken cihazımız kendisi sessiz bir şekilde çalışarak nemlenme sorununuzu çözecek ve size sadece nem almış duvarı yenilemek kalacaktır.

İnşaat zemin kurutma makinesi olarak tarafımızdan temin edeceğiniz kurutma makinesini vereceğiniz adrese getiriyor ve çalışır bir şekilde teslim ediyoruz.

Ayrıca teslim esnasında profesyonel ekiplerimiz tarafından cihazdan nasıl daha iyi verim alabileceğinize istinaden küçük ipuçları da tarafınıza verilmektedir.

İnşaat zemin kurutma cihazı ile binanızda ya da inşaatınızda yaşayacağınız nemlenme sorununa kesin çözüm bulabileceğiniz gibi aynı zamanda yapacağınız yenileme ve tadilat işlerinde de zeminin kurutulmasını hızlı ve kontrol şekilde sağlayabilirsiniz.

Kurutma cihazı temini için firmamız ile irtibata geçip cihazı kullanacağınız alan ve işi belirtmeniz yeterli olmaktadır.

#inşaatzeminkurutmacihazı #inşaatkurutmacihazı #zeminkurutmacihazı #inşaatkurutma #zeminkurutma