Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en iyi hizmet kalitesi anlayışıyla çalışmaktayız...

Şap Kurutma

Şap Kurutma

Şap Kurutma uygulamasında ısımak ısıtıcılar ile birlikte yapacağınız kurutma işleminden kesin sonuçlar elde edebilirsiniz.

Isıtıcı ile şap kurutma işleminin nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgi almak isterseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Şap uygulamasının yapıldıktan sonra kurutulmasındaki en önemli amaçlardan birisi de pürüzsüz bir zemin edilmesidir.

Şap yapı olarak da oldukça ıslak olduğu için kurutma işleminin doğal yöntemlerden faydalanılarak yapılması oldukça uzun bir zamanı alabilmektedir.

Isımak ısıtıcılar artık her alanda sadece ortamda ısınmayı sağlamak için değil kurutma görevini de üstelendiği için şap ve sıva uygulamalarından sonra da sıkça tercih edilmektedir.

Peki, ısımak ısıtıcıları şap kurutma için tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz? Öncelikle ısıtıcı çeşitlerinin hepsinin özellikleri ve vermiş oldukları ısı birbirinden oldukça farklıdır.

Yani oldukça geniş bir alan üzerinde yapılan şap uygulamasını küçük bir ısı değerine sahip olan ısıtıcı ile kurutmanız pek mümkün olmayacaktır.

Şap kurutmada dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da şapın en alt katmanına bile ısı vererek alttan da kurutma işleminin yapılabilmesidir.

Şap uygulaması inşaatların bittiğini ve artık binanın iç uygulamalarının yapılması gerektiğini gösteren bir aşamadır.

Bunun için de şap uygulaması yapıldıktan sonra gerek duvar döşemeleri gerekse zemin döşemeleri yapılmadan ilk olarak kuruluk derecesinin tespit edilmesi gerekmektedir.

Kurutma işlemi sonrasında kontrol amaçlı olarak ıslaklık tespit cihazları ile gerekli ölçümleri yapmanız gerekmektedir.

Isımak ısıtıcıları şap kurutma da kullandığınızda doğal yöntemler ile kurutulan şap arasındaki farkı sizler de görebilirsiniz.

Önemli olan şapın bir an önce tamamen kurutulması olduğu için ısıtıcı şap kurutma cihazı çeşitlerinden size uygun olan bir ürünü seçmelisiniz.

Islak şap kurutma cihazı kiralama firması olarak şap uygulamalarının yapıldığı alanın kullanım amacının da önemli olduğunu belirtmek isteriz.

Depo olarak kullanılacak bir alanın yapımında şap kurutma işleminin iyi yapılmaması depoda rutubet oluşumuna sebep olacak ve muhafaza ettiğiniz ürünlerin yapı olarak çürümesine veya bozulmasına sebep olacaktır.

Aynı şekilde fabrika veya üretim yeri olarak kullanılacak olan bir alanda yapılan şapın iyi kurutulmaması fabrika içinde bulunan cihazlardan tutun da üretilen ürünlerin de yapısının bozulmasına neden olacaktır.

Yapılan her binada şap uygulamasının kesinlikle yapılması gerekmektedir. Her ne amaçla kullanılırsa kullanılsın ileride rutubet ve nem oluşumunun oluşmaması için şapın kurutulması ayrı bir öneme sahiptir.

Şap kurutma işlemi yapılmadığında şaptan dolayı hem beton içine hem de yapı içine çift yönlü olarak nem sızıntısı yaşanacaktır.

İleride önlenemeyecek boyutta nem ve rutubet sorunu ile karşılaşmamanız için yapmanız gereken sadece kiralık ısıtıcı şap kurutma cihazı temin etmektir.

Uygulamasının da oldukça kolay olmasından dolayı her alanda güvenle ve rahatlıkla ısıtıcıları şap kurutma işleminde kullanabilirsiniz.

Şap kurutma veya buna benzer detaylı ıslaklık giderme uygulamalarında kaliteli ve uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız ısıtıcı cihazı kiralama firması olarak bizleri arayabilirsiniz.

Havalandırma özelliği az olan alanlarda bacalı ve mazotlu ısıtıcılar ile şap kurutma işlemini yapabilirken aynı zamanda elektrik enerjisini kullanma şansınız var ise elektrikli ısımak ısıtıcıları da şap kurutma işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Firma olarak uzun süreli bir şap kurutma cihazına ihtiyacınız var ise tasarruflu bir elektrik tüketimi yapan ve uzun saatler boyunca ara vermeden ısı vererek çalışan elektrikli ısımak ısıtıcıyı önermekteyiz.

Kış mevsiminde yapılan şap uygulamalarında donma veya şapın sürekli ıslak kalma durumlarında sizlere en büyük yardımı ısımak ısıtıcılar verecektir.

Kışın zorlu şartlarında bile en düşük sıcaklık değerlerine inşaat gibi tamamen kapalı olmayan mekânlarda hem iç hem de dış şap ve sıva uygulamalarını ısımak ısıtıcı çeşitleri ile rahatlıkla uygun ısı değerinde kurutabilirsiniz.

Şap kurutma uygulamamız ve kiralık olan şap kurutma cihazlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

#şapkurutma #şapnemkurutma

Faydalı Bilgiler

Islak Şap Nasıl Kurur?

Şap yapı olarak da oldukça ıslak olduğu için kurutma işleminin doğal yöntemlerden faydalanılarak yapılması oldukça uzun bir zamanı alabilmektedir. Isımak ısıtıcılar artık her alanda sadece ortamda ısınmayı sağlamak için değil kurutma görevini de üstelendiği için şap ve sıva uygulamalarından sonra da sıkça tercih edilmektedir.

Şap Nasıl Kurutulur?

Şap kurutmada dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da şapın en alt katmanına bile ısı vererek alttan da kurutma işleminin yapılabilmesidir. Şap uygulaması inşaatların bittiğini ve artık binanın iç uygulamalarının yapılması gerektiğini gösteren bir aşamadır. Bunun için de şap uygulaması yapıldıktan sonra gerek duvar döşemeleri gerekse zemin döşemeleri yapılmadan ilk olarak kuruluk derecesinin tespit edilmesi gerekmektedir.

Şap Hangi Cihaz İle Kurutulur?

Önemli olan şapın bir an önce tamamen kurutulması olduğu için ısıtıcı şap kurutma cihazı çeşitlerinden size uygun olan bir ürünü seçmelisiniz. Islak şap kurutma cihazı kiralama firması olarak şap uygulamalarının yapıldığı alanın kullanım amacının da önemli olduğunu belirtmek isteriz. Depo olarak kullanılacak bir alanın yapımında şap kurutma işleminin iyi yapılmaması depoda rutubet oluşumuna sebep olacak ve muhafaza ettiğiniz ürünlerin yapı olarak çürümesine veya bozulmasına sebep olacaktır.

( Toplam : 50 Puan ) ( Oyveren : 16 Kişi ) ( ortalama : 77.5  Puan )
  • Bizimle Bağlantıda Kalın :
  • Şap Kurutma uygulamasında Nemtek, Isımak, Trotec mazotlu veya elektrikli ısıtıcılar ile birlikte yapacağınız kurutma işleminde kesin sonuçlar elde edebilirsiniz
  • Şap Kurutma