Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en iyi hizmet kalitesi anlayışıyla çalışmaktayız...

Sıva Kurutma

Sıva Kurutma

Sıva Kurutma doğal hava şartlarına bağlı olarak kuruması beklendiğinde aylarca süren bir zaman dilimini alabilmektedir.

Isıtıcı ile sıva kurutma işlemi ise bu süreyi neredeyse yarı yarıya düşürebilmektedir.

Isımak ısıtıcılar ile sıva kurutma işlemi yapıldığında sadece daha az zamanda kuruma sağlamamaktadır.

Doğal yöntemler ile sıvanın kurumasını beklediğinizde sıvanın altındaki katmanların kesinlikle kuruduğundan emin olamayabilirsiniz.

Nemli bir sıva üzerine yapı devam ettiğinde ise kısa süre içerisinde rutubet oluşumu meydana gelecektir.

Rutubet oluşmuş bir sıvada ise sorundan kaynaklı olarak hem malzeme kaybı yaşayabilir hem de daha uzun süre bir kurutma işlemini yapmanız gerekebilir.

Bizler kurutma firması olarak her zaman yapım aşamasında ve oluşum aşmasında sıvanın kurutulması gerektiğini belirtmekteyiz.

Bunların dışında kuru olan bir sıvanın beklenmedik bir sorun ile karşılaşması neticesinde yeniden ıslanması durumunda da yüksek ısı ile kurutma işlemi yapan ısımak ısıtıcılar tercih edilmelidir.

Sıvanın sağlam olması aynı zamanda yapının da sağlam olması demektir.

Sadece sağlamlık açısından değil binada daha sonra rutubet ve nem oluşumunun meydana gelmemesi için de sıvanın yapılırken ve yapıldıktan sonra kesin olarak kurutulması gerekmektedir.

Sıva bilindiği üzere yapılırken de oldukça ıslak olan bir uygulamadır.

Hem ıslak hem de oldukça kalın bir tabaka olan sıvanın düzgünlüğünü koruması da iyi kurumasına bağlıdır.

İnşaatlarda sıva yapıldıktan sonra elektrikli ısıtıcıları kullanarak sıvayı kısa sürede kurutarak bir sonraki aşamaya da daha hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Isıtıcı sıva kurutma cihazı çeşitleri sadece sıva alanında etkili olabilen cihazlar değil inşaatta her türlü ıslaklık kurutma alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerdendir.

Islak sıvanın meydana getirebileceği sorunların başında da duvar boyalarının veya duvar döşemelerinin dökülmesi ve yapı olarak zarar görmesidir.

Bunun dışında sadece duvar sıvasındaki ıslaklık değil zemine yapılan sıvadaki ıslaklık ve nem de her yapıdaki zemin döşemesini zaman içerisinde çürütmeye başlayacaktır.

Bir türlü yerini bulamadığınız ağır kokuların sebeplerinden birisi de sıvadan kaynaklı olarak başlayan rutubet kokusudur.

Isıtıcı sıva kurutma cihazı kiralama hizmetimiz sayesinde artık ıslaklık yüzünden maddi ve manevi olarak mağdur olmayacaksınız.

En kaliteli ürünleri kullanarak gözünüzde büyüttüğünüz sıva ıslaklığını artık kesin olarak giderebilirsiniz.

Islak olan bir sıvanın üzeri kapatıldığında zaman içinde kuruyacaktır düşüncesi oldukça yanlıştır. Bu düşünce ile ıslak olarak bırakılan sıvalar daha kolay çürümekte ve zamanla dökülmeye başlamaktadır.

Sıva uygulaması evinizde yaptıracağınız bakım ve onarımlar sırasında da yeniden yapılan bir uygulamadır.

Sizler de restore amaçlı olarak yeniden bir sıva ve boya uygulaması yaptıracaksanız ileride ıslaklık sebebi ile mağdur olmamak için mazotlu ısıtıcı kiralama hizmetimizden temin ettiğiniz kurutma cihazı ile sıva uygulamasını kurutabilirsiniz.

Yine firmamızdan profesyonel olarak kurutma hizmeti almak istiyorsanız sıva altlarına kadar sızan nemi ve ıslaklığı da tespit ettirerek daha kapsamlı bir kurutma işlemi yaptırabilirsiniz.

Evinizde küçük bir noktaya bile yaptığınız ve yama olarak adlandırdığımız sıvanın bile ıslak kalması diğer tüm alanlara da sızacaktır.

Bunun için de küçük veya büyük bir sıva uygulamasında kesinlikle önleminizi önceden almak adına kurutma işlemi yapmalısınız.

Elektrikli ısıtıcı kiralama hizmetimiz sayesinde daha çok para ödemeden daha kesin sonuçları elde edebilirsiniz.

Sıva gibi uygulamalara kurutma işlemi yaptırmadan önce kullandığınız yanlış bir yöntem ile hem maddi olarak zarara uğrayabilir hem de uygulama yanlışlığına göre ıslaklık daha geniş bir alana yayılabilir.

Isımak elektrikli ısıtıcıların yoğun ve geniş alana yayılan ıslaklıklarda bile üstün üfleme özelliği ile sorunsuz sonuç verdiği kanıtlanmıştır.

Sizler de sıva kurutma için hangi cihazın kullanılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Sadece sıva kurutma değil aynı zamanda inşaat ve şap kurutma için de bizleri arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

Sıva Nasıl Kurutulmalı?

Doğal yöntemler ile sıvanın kurumasını beklediğinizde sıvanın altındaki katmanların kesinlikle kuruduğundan emin olamayabilirsiniz. Nemli bir sıva üzerine yapı devam ettiğinde ise kısa süre içerisinde rutubet oluşumu meydana gelecektir. Rutubet oluşmuş bir sıvada ise sorundan kaynaklı olarak hem malzeme kaybı yaşayabilir hem de daha uzun süre bir kurutma işlemini yapmanız gerekebilir.

Sıva Nasıl Kurutulur?

Sıva bilindiği üzere yapılırken de oldukça ıslak olan bir uygulamadır. Hem ıslak hem de oldukça kalın bir tabaka olan sıvanın düzgünlüğünü koruması da iyi kurumasına bağlıdır. İnşaatlarda sıva yapıldıktan sonra elektrikli ısıtıcıları kullanarak sıvayı kısa sürede kurutarak bir sonraki aşamaya da daha hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Sıva Ne Kadar Zamanda Kurur?

Sıva Kurutma doğal hava şartlarına bağlı olarak kuruması beklendiğinde aylarca süren bir zaman dilimini alabilmektedir. Isıtıcı ile sıva kurutma işlemi ise bu süreyi neredeyse yarı yarıya düşürebilmektedir. Isımak ısıtıcılar ile sıva kurutma işlemi yapıldığında sadece daha az zamanda kuruma sağlamamaktadır.

( Toplam : 49 Puan ) ( Oyveren : 16 Kişi ) ( ortalama : 77.5  Puan )
  • Bizimle Bağlantıda Kalın :
  • Sıva Kurutma doğal hava şartlarına bağlı olarak kuruması beklendiğinde aylarca süren bir zaman dilimini alabilmektedir. sıva kurutma cihazı ile bu süre kalkar.
  • Sıva Kurutma