Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en iyi hizmet kalitesi anlayışıyla çalışmaktayız...

Zemin Nasıl Uygulanır

Zemin Nasıl Uygulanır

Zemin nasıl uygulanır sorusuna verilecek birçok cevap bulunmaktadır. Ancak, zemin uygulanırken kesinlikle hatasız yapmak en doğrusu olacaktır.

Zemin nasıl atılır diye merak ediyorsanız zemin atma işlemi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Eğer zemin uygulaması yapacaksanız öncelikle ortamdaki tozdan, nemden veya çatlaklardan kurtulmanız gerekmektedir.

Uyulama için mutlaka kum, silis veya mermer tozu olması gerekir. Hazırlanan harcı zemine iyice yaydıktan sonra mala veya rulo tarzı bir alet ile iyice yaymalısınız.

Sonrasında ise yaydığınız harcı kurumaya bırakmanız gerekmektedir.

Bekleme süresi yaklaşık olarak 15 saat civarındadır. Ancak yayma işleminin çok dikkatli ve pürüzsüz bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Eğer harcın kurumasından sonra hava kabarcıkları oluşursa üzerine yapılan uygulamalar sağlıklı olmayacak ve ilerde nem sorunu ile karşılaşılacaktır.

Bu nedenle eğer harç kuruduktan sonra hava kabarcıkları oluşmuşsa bir iğne yardımı ile kabarcıkların yok edilmesi gerekir.

Peki, zemin atmak gereklimi? Zemin atma işleminin yapılması kesinlikle gereklidir.

Eğer zemin atma işlemi yapılmazsa parke ve fayans gibi tüm uygulamalar hem pürüzsüz olmayacak, hem de sağlıklı bir sonuç alınamayacaktır. Hatta su sızıntıları yüzünden ortam nemden oldukça fazla etkilenecektir.

Bu yüzden zemin uygulama işlemi yapılmadan önce eğer zemin toprak üzerine dökülecekse toprağın tamamen sıkıştırılması gerekmektedir.

Bununla birlikte zemin uygulaması yapacak olan kişi ya da kişilerin kesinlikle alanında uzman olmaları da oldukça önemlidir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de soğuk veya sıcak havalarda yapılacaksa gerekli tüm önlemlerin de alınması gerekir.

Peki, zemin kurutma süresi ne kadardır? Zemin uygulaması yapıldıktan sonra kuruma süresi 7 gündür.

Bu süre zarfı içinde zemin kuruyacak ve sonrasında istenilen her uygulama rahatlıkla yapılacaktır.

Ancak, eğer bu sürenin kısalmasını istiyorsanız o zaman firmamızdan zemin kurutma cihazı kiralayarak çok daha kısa sürede kurutabilirsiniz.

Üstelik cihazlarımız son teknoloji ile üretilmiş olup, yüksek üfleme gücüne sahiptir. Zemindeki ıslaklığı tamamen içine çekerek kurutan kurutma cihazlarımız sayesinde işlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Zemin uygulama işleminde profesyonel ellerden yardım almak en doğrusu olacaktır. Çünkü zemin en önemli uygulama olup, ilerde binada bulunanların sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için önem taşımaktadır.

Eğer zemin yapılırken hava kabarcıkları oluşursa ve bu kabarcıkların çaresine bakılmadan üzerine uygulama yapılırsa nem sorunu kaçınılmaz olacaktır.

Bu nedenle zemin yapılırken de yapıldıktan sonra da oldukça titiz davranmak gerekmektedir.

Zemin uygulaması bittikten sonra da kuruması için ister kendi haline bırakabilir, isterseniz de hemen kuruması için zemin kurutma cihazı kiralayabilirsiniz. Firmamız bu anlamda dilediğiniz zaman hizmetinizde olacaktır.

Eğer altyapı ne kadar sağlam ve dayanıklı olursa üzerine yapılan uygulamalar da bir o kadar sağlam olacaktır. Peki, zemin nerede uygulanır? Toprak veya kayalık gibi yerlerde zemin uygulaması yapılabilmektedir.

Zemin nasıl uygulanır sorusuna gerekli bilgileri verdik. Eğer zemin uygulaması yapılacaksa mutlaka eğitimli birinden yardım alınız.

#zeminnasıluygulanır #zeminkurutma #zeminnemkurutma #zeminuygulaması

Faydalı Bilgiler

Zemin Nasıl Uygulanır?

Zemin nasıl uygulanır sorusuna verilecek birçok cevap bulunmaktadır. Ancak, zemin uygulanırken kesinlikle hatasız yapmak en doğrusu olacaktır. Zemin nasıl atılır diye merak ediyorsanız zemin atma işlemi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Zemin Atmak Gereklimi?

Peki, zemin atmak gereklimi? Zemin atma işleminin yapılması kesinlikle gereklidir. Eğer zemin atma işlemi yapılmazsa parke ve fayans gibi tüm uygulamalar hem pürüzsüz olmayacak, hem de sağlıklı bir sonuç alınamayacaktır. Hatta su sızıntıları yüzünden ortam nemden oldukça fazla etkilenecektir.

Zemin Kurutma Süresi Ne Kadardır?

Peki, zemin kurutma süresi ne kadardır? Zemin uygulaması yapıldıktan sonra kuruma süresi 7 gündür. Bu süre zarfı içinde zemin kuruyacak ve sonrasında istenilen her uygulama rahatlıkla yapılacaktır. Ancak, eğer bu sürenin kısalmasını istiyorsanız o zaman firmamızdan zemin kurutma cihazı kiralayarak çok daha kısa sürede kurutabilirsiniz.

( Toplam : 34 Puan ) ( Oyveren : 11 Kişi ) ( ortalama : 77.5  Puan )
  • Bizimle Bağlantıda Kalın :
  • Zemin nasıl uygulanır sorusuna verilecek birçok cevap bulunmaktadır. Ancak, zemin kurutma işlemi uygulanırken kesinlikle hatasız yapmak en doğrusu olacaktır.
  • Zemin Nasıl Uygulanır