Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en iyi hizmet kalitesi anlayışıyla çalışmaktayız...

Zemin Kurutmanın Yararları

Zemin Kurutmanın Yararları

Zemin kurutmanın yararları yapının inşa işlemi tamamlandıktan sonra ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak olan bir olgudur.

Zemin kurutma işlemi yapıldığında ilerleyen dönemlerde inşa edilen yapının nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşılaşma olasılığı neredeyse sıfıra indirgenmiş olmaktadır.

Zemin nem kurutma sadece ve sadece zeminleri kurutma için özel olarak üretilmiş olan kurutma cihazları ile kurutulmalıdır.

Aksi takdirde sağlıklı bir şekilde kurutulmayan zeminler ilerleyen dönemlerde inşa edilmiş olan binanın tamamının olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

İnşa edilen binanın zemini binanın temel yapı taşlarının başında geldiğinden dolayı kurutma işlemi yapılırken kesinlikle vakit kaybedilmemeli ve zeminin hızlı bir şekilde kuru olması sağlanmalıdır.

Aksi takdirde zemin üzerinde kalan ıslaklık binanın tamamına kısa bir sürede ulaşabilmekte ve binanın dinamiğini bozarak, yapılan tüm işlerin boşa gitmesine sebep olabilmektedir.

Kurutma cihazları ile kurutma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kurutulacak olan zemine uygun bir cihaz elde edilmesi ve bu cihazın uygun bir şekilde yerleştirilmesi olmalıdır.

Kurutulacak olan zemine uygun bir cihazın yanlış bir şekilde konumlandırılması ilerleyen dönemlerde pek çok sıkıntının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Bu sıkıntıların başında zeminin bir tarafının gerektiğinden fazla bir diğer tarafının ise gerektiğinden az kurutulması gelmektedir.

Bu şekilde bir kurutma işleminin yapılması ilerleyen dönemlerde az kurutulan zemin üzerinde bulunan nemin yeteri kadar ya da olması gerektiğinden çok kurutulan alanlara sirayet etmesine sebep olabilmekte bu durumda tüm binanın rutubetlenme sorunu ile karşı karşıya kalmasına neden olabilmektedir.

Bu sebeple kurutma cihazının kurutulacak ortama kapasite olarak yetmesinden çok cihazın en doğru şekilde konumlandırılması çok daha önemli olmaktadır.

Cihazın konumlandırılması dikkat edilecek en önemli husus cihazın ne kadar bir mesafeden sıcak hava üfleyerek zemin üzerindeki nemi ortamdan uzaklaştırabildiğinin bilinmesidir.

Her cihaz farklı özelliklere sahip olduğu için bu tip cihazların edinilmesinde mutlak suretle profesyonel kişilerden destek alınması gerekmektedir.

Zemin nemi kurutma işlemlerinizi hızlı, sağlıklı ve kontrollü bir şekilde olması gerektiği gibi yapmak için hizmetinizde olan firmamızdan satın alabileceğiniz ya da kiralayabileceğiniz kurutma cihazlarımızı adresinize kadar teslim etmekteyiz.

Vereceğiniz bilgiler ışığında ( alanın metrekaresel olarak büyüklüğü, zemin atma işleminin ne zaman yapıldığı, alanın güneş görüp görmediği vb) en doğru kapasiteye sahip olan cihaz adresinize kadar uzman personellerimiz tarafından getirilmektedir.

Cihaz adresinize getirildiğinde cihazın kullanımı ile ilgili gerekli tüm bilgiler tarafınıza iletilmekte ve dilerseniz cihazın konumlandırılması konusunda yardımcı olunmaktadır. Akabinde cihaz çalışır bir vaziyette tarafınıza teslim edilmektedir.

Zemin kurutmanın yararları arasında sadece rutubetlenmeyi engelleme bulunmamaktadır.

Zeminin sağlıklı bir şekilde kurutulması zeminin üzerine uygulanacak olan diğer materyallerinde işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesini sağlayacak ve zeminin uzun yıllar boyunca sadece küçük tadilat ve zamanında yapılacak bakımlar ile kullanılabilmesine yardımcı olacaktır.

Zemin kurutma cihazı, sadece zemin üzerinde bulunan nemi değil aynı zamanda atılan zeminin derinliklerine doğru çökmüş olan nemi de kurutabilmektedir.

Zemin üzerine oldukça sıcak bir hava üfleyen cihaz ortamda bulunan nemi önce suya dönüştürmekte daha sonra ortamdan uzaklaştırmaktadır.

Gerçekleştirdiği bu çalışmayı çok kısa bir süre içerisinde yapabilen kurutma cihazları inşaat ortamlarına son derece dayanıklı bir şekilde üretilmiştir.

Zemin kurutmanın yararları arasında bize göre en başta sayılacak olan yararı ilerleyen dönemlerde hiçbir şekilde zemininizde nemlenme ve rutubetlenme olayı yaşanmamasını sağlamasıdır.

Firmamız aracılığı ile edinebileceğiniz cihazlarımız ile gerçekleştirdiğiniz kurutma işlemi sonrasında binanız uzun yıllar boyunca nem ve rutubetten uzak olacaktır.

#zeminkurutmanınyararları #zeminkurutma #zeminnemalma #zeminnemalmakurutma

Faydalı Bilgiler

Zemin Kurutmanın Yararları Neler?

Zemin kurutmanın yararları arasında sadece rutubetlenmeyi engelleme bulunmamaktadır. Zeminin sağlıklı bir şekilde kurutulması zeminin üzerine uygulanacak olan diğer materyallerinde işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesini sağlayacak ve zeminin uzun yıllar boyunca sadece küçük tadilat ve zamanında yapılacak bakımlar ile kullanılabilmesine yardımcı olacaktır.

Zemin Kurutmanın Yararları?

Zemin kurutmanın yararları arasında bize göre en başta sayılacak olan yararı ilerleyen dönemlerde hiçbir şekilde zemininizde nemlenme ve rutubetlenme olayı yaşanmamasını sağlamasıdır. Firmamız aracılığı ile edinebileceğiniz cihazlarımız ile gerçekleştirdiğiniz kurutma işlemi sonrasında binanız uzun yıllar boyunca nem ve rutubetten uzak olacaktır.

Zemin Neden Kurutulmalı?

İnşa edilen binanın zemini binanın temel yapı taşlarının başında geldiğinden dolayı kurutma işlemi yapılırken kesinlikle vakit kaybedilmemeli ve zeminin hızlı bir şekilde kuru olması sağlanmalıdır. Aksi takdirde zemin üzerinde kalan ıslaklık binanın tamamına kısa bir sürede ulaşabilmekte ve binanın dinamiğini bozarak, yapılan tüm işlerin boşa gitmesine sebep olabilmektedir.

( Toplam : 5 Puan ) ( Oyveren : 1 Kişi ) ( ortalama : 125  Puan )
  • Bizimle Bağlantıda Kalın :
  • Zemin kurutmanın yararları yapının inşa işlemi tamamlandıktan sonra ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak olan bir olgudur. Zemin kurutma uygulaması yapılmalıdır.
  • Zemin Kurutmanın Yararları